Správné podstřeší určuje kvalitu střechy.

Přesvědčte se sami.

Většina realizačních firem a výrobců krytin láká na značkové střešní krytiny. Avšak správná krytina je pouze polovina úspěchu k poctivé střeše. Jako hlavní je potřeba se zaměřit na podstřeší, které určuje výslednou kvalitu celé střechy. Proč? To si vysvětlíme v následujícím článku.

🌦 Základ? Tepelná izolace a hydroizolace.

Pečeme-li chleba, je potřeba zadělat na pořádný kvásek. Bez toho pořádný chléb nelze upéct. To stejné platí u podstřeší, které má největší vliv na poctivou střechu. Je potřeba si zapamatovat jedno – podstřeší určuje kvalitu střechy. Slouží jako ochrana před tepelnými úniky a také jako druhá vrstva hydroizolace.
Nejdůležitější správní je difuzní fólie. Ta slouží jako doplňková ochrana podstřešních konstrukci, tepelné izolace a všech podstřešních prostor před vlhkosti, prachem a sazemi. Je velice důležité, aby měla správnou pevnost a gramáž. Osobně doporučujeme fólie, které mají minimální hmotnost 140g na m2.

🦊 Podstřeší musí chránit před škůdci!

Podstřeší a jeho důležitou funkci je třeba chránit. Největším strašákem je kuna ve střeše. Pokud se nám škůdce dostane do střechy, zničí difuzní fólii, hydroizolaci a ze střechy si udělá svůj osobní záchod. Napáchá v průměru škodu za půl miliónu korun. A pojišťovny dávají ruce pryč a proplatí maximálně 100 000 Kč.

Pro ochranu podstřeší jsou 3 důležité kroky – plný deskový zaklop, ocelová síťka (ne plastová) proti škůdcům a maska do žlabu. Deskový zaklop se umísťuje mezi tepelnou izolaci a difuzní fólii. Ocelová síťka se připevní před okapový systém na hranoly a maska do žlabu uzavře cestu k síťce přes okapový systém.

 

Poptávkový formulář